Nasze usługi

Transfer technologii

Rozwój współczesnej gospodarki niesie za sobą zapotrzebowanie na innowacje technologiczne. Transfer technologii, rozumiany jako przeniesienie wyników badań naukowych, myśli naukowej, procesów technologicznych, patentów lub oryginalnych pomysłów do praktyki gospodarczej, staje się coraz bardziej istotny ze względu na możliwość budowania przewag konkurencyjnych. Jest on zazwyczaj procesem łączenia środowisk naukowych i biznesowych, pozwalającym na prowadzenie konstruktywnego dialogu oraz uzyskanie wspólnego celu, jakim jest wdrożenie innowacji do praktyki gospodarczej. Transfer technologii może się również odbywać pomiędzy indywidualnym wynalazcą a przedsiębiorstwem lub pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami.

Warto wiedzieć, że transfer technologii jest procesem skomplikowanym i długotrwałym, a w wielu przypadkach również kosztownym. Proces ten obejmować może m.in. określenie potencjalnych zastosowań proponowanego rozwiązania (wynalazku, prototypu, technologii itp.), wykonanie odpowiednich analiz rynkowych, określenie optymalnej ścieżki i strategii komercjalizacji, identyfikację potencjalnych odbiorców i nawiązanie relacji biznesowych, przeprowadzenie wycen i negocjacji, transfer wiedzy, przekazanie dokumentacji, próbek, prototypów itd. Kolejność poszczególnych czynności, a tym samym sposób realizacji całego procesu, zależy w dużej mierze od strony, która ten proces inicjuje. Zagadnienie to komplikuje również fakt, iż skuteczność transferu technologii jest inaczej rozumiana przez poszczególnych uczestników tego procesu.

W obszarze transferu technologii Grupa Kapitałowa Startit Fund zapewnia swoim partnerom kompetencje niezbędne do tego, aby proces ten był skuteczny i efektywny: indywidualne podejście, dogłębne zrozumienie zagadnienia, cierpliwość i determinację, rozbudowane relacje biznesowe, wsparcie prawne i negocjacyjne.

Zapraszamy Państwa do współpracy!

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!