Nasze inwestycje

StartitVet jest startupem biotechnologicznym, którego celem jest opracowanie leku stosowanego w zwalczaniu koronawirusów u zwierząt domowych i gospodarczych.

Koronawirusy są wirusami RNA - ich nazwa wywodzi się z maczugowatego kształtu wypustek wystających z zewnętrznej powierzchni wirusa i nadających mu wygląd korony. Są one patogenami dość rozpowszechnionymi - wywołują wiele chorób ludzkich i zwierzęcych.

W przypadku ludzi koronawirusy są zasadniczo niegroźne, najczęściej wywołują dość łagodne zakażenia górnych dróg oddechowych, które postrzegamy po prostu jako przeziębienia. Wyjątkiem są wirusy MERS i SARS, które charakteryzują się dość dużą śmiertelnością. Inaczej ma się sprawa w przypadku zwierząt, gdzie koronawirusy wywołują groźne zakażenia układu pokarmowego (np. wirus PEDV wywołujący epidemiczną biegunkę u świń, szczególnie niebezpieczną u prosiąt), oddechowego (np. wirus CRCoV u psów) czy też zakażenia ogólnoustrojowe (np. śmiertelne w wielu przypadkach koronawirusowe zapalenie otrzewnej u kotów domowych, tzw. FIP).

Preparat jest rozwijany w oparciu o autorską modyfikację chitozanu (naturalnego polimeru cukrowego), która w chwili obecnej chroniona jest 8 zgłoszeniami patentowymi. Autorami rozwiązania są naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie wspierający działalność Startit Vet za pośrednictwem Rady Naukowej.

Więcej na www.startitvet.pl

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!