Nasze inwestycje

Bioceltix jest startupem biotechnologicznym, którego celem jest wdrożenie na rynek światowy weterynaryjnego produktu leczniczego na bazie komórek macierzystych, przeznaczonego w pierwszej kolejności do leczenia chorób zwyrodnieniowych u psów.

Spółka prowadzi działalność w oparciu o autorską metodę hodowli komórek macierzystych, która pozwala na przeprowadzanie przeszczepów allogenicznych (jeden dawca - wielu biorców).

Bioceltix jako pierwsza spółka w Europie zamierza przejść pełną ścieżkę kliniczną i rejestracyjną na poziomie Europejskiej Agencji Leków w odniesieniu do przeznaczonego dla psów weterynaryjnego produktu leczniczego na bazie komórek macierzystych.

Schorzenia aparatu lokomotorycznego należą do najczęściej występujących jednostek chorobowych u zwierząt. Psy ras olbrzymich i szybko rosnących, które cieszą się dużą popularnością wśród hodowców i właścicieli zwierząt, są szczególnie narażone na występowanie wad rozwojowych układu szkieletowego, do których zalicza się głównie dysplazję i zmiany zwyrodnieniowe stawów.

Według Animal Health Monitoring Systems Programme w Stanach Zjednoczonych ponad 20% psów cierpi z powodu zmian zwyrodnieniowych stawów, które są uznawane za najważniejszą przyczynę przewlekłego bólu u tego gatunku zwierząt. Choroby zwyrodnieniowe stawów od kilkunastu lat uznawane są za dominujący czynnik wywołujący chroniczny ból u psów i znajdują się w pierwszej dziesiątce diagnozowanych chorób.

Wskaźnik zachorowalności na dysplazję jest zróżnicowany ze względu na rasę. Według OFFA (Orthopedic Foundation For Animals) dysplazja występuje np. u 72% buldogów, 69% mopsów oraz 20% rottweilerów, shih tzu i golden retrieverów. Według OFFA problemem dysplazji dotkniętych jest blisko 14% populacji psów rasowych.

Łącznie w Unii Europejskiej żyje ok. 63 mln psów. Całkowity rynek europejski dla rozwiązania opracowywanego przez Pracelo ma wartość blisko 9 mld zł.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!