Aktualności

Zaskakująco słaba trwałość szczepionek

powiększ

14.05.2019

Szczepionki przeciw grypie, choć budzą kontrowersje, w dalszym ciągu cieszą się popularnością. Pacjenci korzystają z nich przed sezonem, ale okazuje się, że warto zaszczepić się ponownie już zaledwie 3 miesiące później.

Taka częstotliwość szczepień przeciwko grypie co prawda nie jest oficjalnie zalecana, ale udowodniono, że zmniejszają one swoją skuteczność już po około 3 miesiącach od momentu iniekcji. I nie dotyczy to wyłącznie grypy, ale również świnki, krztuśca czy żółtej febry. To jednak nie znaczy, że nie ma sensu ich stosować.

Szczepionki są kluczowym narzędziem ochrony zdrowia od dziesięcioleci. Przed wdrożeniem przechodzą skomplikowane i długotrwałe badania. Ich zanikająca w stosunkowo krótkim czasie ochrona może pozostać niezauważona, ponieważ mimo wszystko stanowią barierę ochronną, a infekcja, która się przydarzy, może uczynić mniejsze spustoszenie w organizmie.

Centra badawcze cały czas zwiększają wysiłki, które pomogą dowiedzieć się dlaczego skuteczność szczepionek spada w tak krótkim czasie. Niestety w dalszym ciągu nie do końca poznane są zasady wywoływania długotrwałej odporności u ludzi.

Źrodło: sciencemag.org

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!