Aktualności

Szybka ścieżka dla MŚP na badania i prace rozwojowe (poddziałanie 1.1.1.)

powiększ

Image courtesy of KROMKRATHOG at FreeDigitalPhotos.net

07.03.2016

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło trzeci konkurs w ramach poddziałania 1.1.1 "Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa" Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Celem poddziałania jest wspieranie innowacyjności polskich przedsiębiorstw poprzez umożliwienie wykorzystania wyników prac B+R w ich działalności gospodarczej. Konkurs ogłoszono w trybie tzw. szybkiej ścieżki, co oznacza iż formalności ograniczono do niezbędnego minimum oraz można się spodziewać szybkiej decyzji (w ciągu ok. 60 dni). Budżet ogłoszonego konkursu to 750 mln złotych.

O wsparcie mogą się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa na projekty związane z realizacją badań przemysłowych i prac rozwojowych albo prac rozwojowych nad rozwiązaniami technologicznymi i produktami, służącymi rozwojowi prowadzonej działalności gospodarczej  oraz wzmacnianiu ich pozycji konkurencyjnej. Przedmiot projektu powinien się wpisywać w tzw. "Krajową Inteligentną Specjalizację".

Nabór będzie prowadzony od 4 kwietnia do 20 lipca 2016 roku. Ponieważ konkurs prowadzony jest w trybie szybkiej ścieżki, a decyzje mają być wydawane w przeciągu ok. 60 dni, NCBR planuje co miesiąc zamykać kolejną turę naboru. Już teraz warto pamiętać, iż NCBR planuje kolejne dwa konkursy w trybie szybkiej ścieżki - w drugim kwartale ma być ogłoszony konkurs dla dużych przedsiębiorców, a w trzecim konkurs dla MŚP realizujących projekty w regionach słabiej rozwiniętych.

W imieniu naszej spółki zależnej, Startit Corporate Finance, zapraszamy do skorzystania z jej usług w zakresie pozyskiwania funduszy.

 

Źródła: www.ncbr.gov.pl oraz www.ncbir.pl
Autor ilustracji: KROMKRATHOG
Źródło ilustracji: FreeDigitalPhotos.net
 
ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!