Aktualności

Postrach firm w sektorze zdrowia publicznego

powiększ

25.02.2019

David Egilman wierzy, że korporacje zminimalizowały swoje koszty narażając na utratę zdrowia swoich pracowników, a także społeczeństwo i środowisko. Dlatego stał się postrachem firm w sprawach sądowych, podczas których poszkodowane osoby walczą o swoje prawa.

Zeszłego lata, David Egilman zeznał w pozwie złożonym przez 22 kobiety, które twierdziły, że nabawiły się raka jajnika przez ekspozycję na proszek dla dzieci Johnson & Johnson. Twierdziły, że talk był zanieczyszczony azbestem i narażał na działanie rakotwórczego włókna, co prawdopodobnie odegrało istotną rolę w ich zachorowaniach.

- Jako lekarz mogę leczyć jednego pacjenta z rakiem na raz - wyjaśnił Egilman podczas rozmowy w zeszłym roku. - Ale będąc na sali sądowej podczas pozwów zbiorowych, mam potencjał, by uratować miliony ? dodaje.

Mówiąc szerzej, David Egilman twierdzi, że korporacyjne pieniądze i władza zastraszyły naukowców i zniekształciły naukę oraz badania, co obecnie doprowadza do utraty zdrowia wielu ludzi. W ciągu ostatnich 35 lat, jako biegły sądowy, złożył zeznania w ponad 600 przypadkach chorób zawodowych lub środowiskowych. Pomógł wygrać miliardy dolarów rannym lub chorym pracownikom, konsumentom lub rodzinom zmarłych. Egilman analizuje dane poszkodowanych pacjentów, a przez to ma możliwość wglądu do korporacyjnych rejestrów ujawnianych podczas sporów. Niezmiennie odnajduje tam notatki i badania udowadniające, że firmy wiedziały o zagrożeniach przemysłowych na długo przed sporami sądowymi.

Według obliczeń Egilmana, zarobił ponad 5 milionów dolarów na tego typu w pełni legalnej pracy. Część swoich honorariów przekazał na cele charytatywne, w tym organizację non-profit założoną w celu poprawy zdrowia w krajach rozwijających się.

Źrodło: Sciencemag

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!