Aktualności

Nowy lek przeciw schizofrenii coraz bliżej

powiększ

11.12.2018

Lek na schizofrenię firmy Alkermes przeszedł fazę 3 badań, przez co oficjalnie zostanie przedłożony FDA w połowie 2019 roku. Pacjenci wolniej przybierali na wadze w stosunku do olanzapiny, środka przeciwpsychotycznego, na którym została oparta nowa terapia.

Olanzapina jest jedną z najczęściej wdrażanych terapii przeciwko schizofrenii, ale może powodować szereg działań niepożądanych, w tym problemy metaboliczne i ogromny przyrost masy ciała. Z tego powodu Eli Lilly, koncern który sprzedaje olanzapinę jako Zyprexa, musiał dodać etykietę ostrzegawczą wskazującą na takie ryzyko w 2007 roku. Lek firmy Alkermes, ALKS-3831, łączy olanzapinę z samidorfanem, antagonistą opioidów zaprojektowanym w celu przeciwdziałania wspomnianym skutkom ubocznym.

- Nowy lek, który oferuje silną skuteczność olanzapiny, ale nie wpływa negatywnie na masę ciała, byłby ważnym uzupełnieniem w leczeniu schizofrenii - powiedział Christoph Correll, profesor psychiatrii i medycyny molekularnej w Hofstra Northwell School of Medicine

Źródło: fircebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2020 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!