Aktualności

Nowy lek na padaczkę jest w drodze

powiększ

07.09.2018

Firma Xenon testuje swój lek XEN1101 na ludziach. Produkt ma szansę wesprzeć leczenie epilepsji.

Naukowcy połączyli dysfunkcje kanałów potasowych z epilepsją wiele lat temu, co doprowadziło do opracowania leków zaprojektowanych w celu złagodzenia tych problemów. GlaxoSmithKline uzyskał aprobatę dla pierwszego produktu oddziałującego na kanał potasowy, ezogabiny (2011 rok). Mimo tego w zeszłym roku lek został wycofany z produkcji z powodu słabej sprzedaży. Xenon sądzi, że XEN1101 będzie lepiej radził sobie na rynku z powodu lepszej farmakokinetyki i selektywności.

W badaniu wzięło udział 20 zdrowych ochotników i przydzielono ich losowo do grupy otrzymującej dawkę 20 mg XEN1101 lub placebo. Pacjenci, którzy przyjmowali XEN1101 doświadczyli statystycznie znaczącej zmiany w markerach pobudliwości korowo-rdzeniowej i korowej w ciągu następnych sześciu godzin. Ponieważ uważa się, że zwiększona pobudliwość przyczynia się do napadów padaczkowych, odkrycie sugeruje, że XEN1101 może pomóc w opanowaniu form padaczki. Badania nie pozostały obojętny dla samej spółki ? jej akcje wzrosły o 5%. To jednak nic na tle całkowitego, tegorocznego wzrostu sięgającego ponad 300%.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!