Aktualności

Nowoczesne szczepionki przeciw grypie mają przeciętną skuteczność

powiększ

29.06.2018

Okazuje się, że szczepionki przeciw grypie na bazie komórek, są tylko nieznacznie skuteczniejsze od tych starszej generacji. Opinię potwierdziły badania Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).

Niedawno przeprowadzone badania na szczepionkach przeciwko grypie opartych na kurzych jajach, zarzucały niską skuteczność ochrony przeciwwirusowej. Okazało się jednak, że nowe szczepionki wykorzystujące technologię komórkową są niewiele lepsze. Obserwacje prowadzono na seniorach, a nad przebiegiem testów czuwało amerykańskie FDA.

Trudno jest mówić o tym, że szczepionki przeciwko grypie pomagają osobom powyżej 65 roku życia, ponieważ ich efektywność jest oceniana na zaledwie 24%. Produkt Fluvelvax oparty na komórkach i wytwarzany przez koncern Seqirus zapewnił najlepszą skuteczność, która osiągnęła 26,5%. Seniorzy są szczególnie podatni na grypę i stanowią grupę trudną w leczeniu. Mimo tego Seqirus i Sanofi posiadają produkty zaprojektowane specjalnie dla osób powyżej 65 roku życia, wywołujące silniejszą odpowiedź immunologiczną.

Nie można jednak powiedzieć, że szczepionki przeciw grypie działają tak źle, że nie ma sensu się szczepić. Ich ogólna skuteczność w sezonie 2017-2018 wyniosła 36%. Firmy nieustannie pracują nad ulepszeniem swoich produktów, które swoim działaniem mogłyby obejmować wiele szczepów wirusa przez kilka sezonów.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!