Aktualności

Nowa terapia przeciwciałami coraz bliżej

powiększ

15.08.2018

HiFiBiO Therapeutics podpisało umowę z japońską Big Pharma i branżowym przyjacielem, firmą Takeda, aby opracować terapie przeciwciałami dla różnych chorób przewodu pokarmowego, nowotworów i innych zaburzeń.

Firma HiFiBiO pracuje nad przeciwciałami poprzez przesiewanie i analizę pojedynczych komórek B (dawniej beta). Otrzymuje fundusze na badania i rozwój oraz realizację kamieni milowych w oparciu o przeciwciała dostarczone firmie Takeda w celu dalszego rozwoju i sprzedaży.

Obie firmy ostatnio potwierdziły, że ich naukowcy będą wspólnie pracować nad dalszym odkrywaniem przeciwciał, wykorzystując możliwości pojedynczej komórki. Takeda będzie odpowiedzialna za przedkliniczne i kliniczne opracowywanie.

- To partnerstwo potwierdza nasze nieustanne zaangażowanie w tego typu otwartą współpracę, aby lepiej radzić sobie z niezaspokojonymi potrzebami medycznymi na całym świecie - podkreśla dr Liang Schweizer, nowy Chief Executive Officer HiFiBiO, który wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w badaniach nad rakiem w Sanofi i Bristol-Myers Squibb.

Źródło: fiercebiotech

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!