Aktualności

Merck pnie się w górę na rynku szczepionek

powiększ

05.07.2017

Analitycy oczekują, że drugą pozycję niespodziewanie zajmie firma Merck z 7,5 mld USD przychodu ze sprzedaży szczepionek w 2022 roku. Zaraz za nią znajdzie się Pfizer (7,13 mld USD) oraz Sanofi (6,8 mld USD). Za lidera w dalszym ciągu uważany jest koncern GlaxoSmithKline (GSK) z przychodem na poziomie 8,65 mld USD. Według analityków zmiana jest spowodowana prognozą dotyczącą wzrostu sprzedaży produktów wytwarzanych przez Merck o nazwach Gardasil oraz Pneumovax odpowiednio o 215 mln USD i 268 mln USD. Mniejszych wzrostów w przedziale 80-122 mln USD oczekuje się również po innych produktach firmy - RotaTeq, Varivax, Proquad oraz Vaxelis. Ponadto trwają prace nad szczepionką przeciwko eboli, która dodatkowo może poprawić notowania firmy.

Analitycy początkowo nie doszacowali znaczenia produkcji szczepionek przez Merck z powodu produktu Zostavax (przeciwko półpaścowi), który spowodował obniżenie oczekiwań wobec firmy o 168 mln USD. Ma to związek z konkurencją ze strony koncernu GSK, który wprowadza na rynek podobną szczepionkę o nazwie Shingrix i doprowadzi do intensywnej walki o klienta. Z kolei Sanofi spadł w rankingu, ponieważ cały czas walczy ze słabą sprzedażą Dengvaxia, na którego rozwój zostało przeznaczonych 1,5 mld USD oraz 20 lat badań. W ubiegłym roku szczepionka osiągnęła przychód w wysokości 55 mln EUR wobec spodziewanych 200 mln EUR, co oznacza, że cały czas sprzedaje się poniżej oczekiwań.

Cztery główne korporacje, czyli GSK, Merck, Pfizer i Sanofi, przejmą 85% rynku szczepionek do roku 2022. Szacuje się, że w pierwszej dziesiątce największych firm związanych z tym sektorem znajdą się jeszcze SCL, Emergent BioSolutions, Novavax, Mitsubishi Tanabe, Astellas i AstraZeneca. CSL może dodatkowo odebrać pozycję Sanofi, ponieważ koncern niedawno stworzył szczepionkę Seqirus przeciwko grypie i dąży do osiągnięcia pozycji lidera.

Źródło: fiercepharma.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!