Aktualności

Koniec z menopauzą?

powiększ

18.09.2018

Spółka KaNDy Therapeutics pozyskała środki potrzebne do tego, aby rozpocząć próbę fazy 2b w zakresie niehormonalnej terapii objawów menopauzy. Firma pozyskała około 32 mln USD.

Lek NT-814 opisany jest jako pierwszy w swojej klasie antagonista receptora neurokininy-1,3 z potencjałem do leczenia postmenopauzalnych objawów naczynioruchowych (PMVMS), takich jak uderzenia gorąca i nocne przebudzenia. KaNDy twierdzi, że zastrzyk gotówki pozwoli zaliczyć próbę kliniczną fazy 2b, która ma się odbyć przed końcem tego roku. Wyniki powinny pojawić się w drugiej połowie 2019 roku.

Jeśli terapia okaże się skuteczna, NT-814 może stać się alternatywą dla terapii hormonalnych PMVMS, które są coraz mniej popularne z powodu groźnych skutków ubocznych: raka piersi, chorób serca, udaru mózgu i skrzepów krwi.

- Nasi inwestorzy i zespół zarządzający KaNDy są przekonani, że NT-814 może potencjalnie zrewolucjonizować leczenie milionów kobiet na całym świecie, które cierpią na wyniszczające objawy menopauzy - powiedziała dyrektor generalna, Mary Kerr, Ph.D.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!