Aktualności

Koniec badań nad pasożytami kotów?

powiększ

12.04.2019

Przez ostatnie 37 lat małe laboratorium badawcze w Beltsville w stanie Maryland było wiodącym ośrodkiem naukowców pracujących nad Toxoplasma gondii. Pasożytem, który zaraża ponad miliard ludzi na całym świecie, powodując w skrajnych przypadkach śmierć, ślepotę i wady wrodzone (szczególnie u dzieci). Obiekt ten jest obsługiwany przez Departament Rolnictwa USA (USDA), który ostatnio ogłosił, że laboratorium zostanie zamknięte.

Laboratorium padło ofiarą nacisków ze strony działaczy na rzecz dobrostanu zwierząt i członków Kongresu zaniepokojonych wykorzystywaniem kotów - jedynych zwierząt, u których T. gondii kończy etap swojego cyklu życiowego. USDA nagle ogłosiło, że zamyka laboratorium, mówiąc, że program, który kosztuje 625 000 USD rocznie, osiągnął dojrzałość.

- Laboratorium wniosło kilka kluczowych kwestii w ostatniej dekadzie - mówi David Sibley, badacz Toxoplasma z Washington University w St. Louis, Missouri. ? Dzięki niemu zostało opracowane badanie krwi, które może dostarczyć informacji na temat strategii kontroli pasożytów. Test wskazuje, czy doszło do zarażenia poprzez zjedzenie niedogotowanego mięsa lub spożycie oocyst pasożytniczych przez koty.

Badacze twierdzą, że upadek laboratorium podważy wysiłki na rzecz zwalczania niszczycielskiego pasożyta, który jest wiodącą na świecie przyczyną ślepoty i powoduje, że około 190 000 dzieci rodzi się z wadami. 

 Źrodło: sciencemag.org

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!