Aktualności

Gilead płaci 50 mln USD, aby współpracować ze startupem Tango Therapeutics

powiększ

19.11.2018

Gilead i Tango Therapeutics łączą siły w sektorze immunoonkologii. Zawarta umowa otwiera Gileadowi możliwość uzyskania światowych praw do pięciu wynalazków należących do Tango.

Tango Therapeutics jest startupem wspieranym przez Third Rock Ventures, który wykorzystuje CRISPR i inne narzędzia do odkrywania syntetycznych par genów letalnych. Około 12 miesięcy temu dyrektor naczelna Tango, Barbara Weber, zachęcała do rozpoczęcia rozmów potencjalnych partnerów, podkreślając osiągnięcia firmy. Obecnie Gilead podpisał umowę, aby napędzić niektóre projekty Tango, które to mimo wszystko zachowało pełne prawa do swoich wiodących programów, przyznając Gileadowi opcję do pozyskania 5 nowych osiągnięć.

Szczegóły współpracy jeszcze są zagadką, ale Gilead interesuje się pracą Tango nad zjawiskiem unikania odpowiedzi immunologicznej organizmu, np. w odniesieniu do komórek nowotworowych, które sprawiają, że stają się niewidoczne dla układu odpornościowego. Hamując odpowiednie sygnały, Tango sądzi, że może stłumić zjawisko maskowania się komórek nowotworowych, a tym samym ułatwić atak organizmowi.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2020 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!