Aktualności

FDA zatwierdziło potężny antybiotyk

powiększ

09.07.2018

Koncern Achaogen otrzymał aprobatę Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) odnośnie wprowadzenia do obrotu swojego wysokowydajnego antybiotyku Zemdri. Będzie stosowany wtedy, gdy inne leki zawiodą.

Nowy, wyjątkowo silny antybiotyk zostanie wykorzystany w leczeniu lekoopornych infekcji dróg moczowych. W szczególności chodzi tutaj o zakażenia bakteriami opornymi na karbapenemy, które nieoficjalnie nazywane są "koszmarnymi" ze względu na długi i kosztowy pobyt w szpitalu oraz trudny proces rekonwalescencji.

- Lek został zaprojektowany w taki sposób, aby zachować jego wysoką aktywność w leczeniu infekcji opornych na leczenie innymi antybiotykami - wyjaśnia Blake Wise w swoim oświadczeniu.

Zemdri jest lekiem podawanym w formie wlewów dożylnych. Wsparcie finansowe udzieliła agencja BARDA. Mimo swojej skuteczności, produkt posiada też skutki uboczne - stosowanie grozi m.in. uszkodzeniem nerek, utratą słuchu oraz blokadą nerwowo-mięśniową. Analitycy oceniają, że w szczytowym momencie sprzedaż leku może osiągnąć wartość 500 mln USD.

Źródło: sciencemag.org

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!