Aktualności

FDA dopuszcza pierwszy na świecie przeciwbólowy stymulator nerwów

powiększ

28.08.2018

FDA udzieliło zgody na wprowadzenie do obrotu dwużyłowego urządzenia stymulującego nerwy obwodowe. Za wynalazek odpowiada SPR Therapeutics. Stymulator będzie mało inwazyjną, nieopioidową alternatywą ukierunkowaną na ostry oraz przewlekły ból pooperacyjny lub pourazowy.

System Sprint, oparty na Cleveland, obejmuje jednootworową Endurę i pierwsze w branży urządzenie Extensa, które umożliwia lekarzom wszczepienie stymulatora pacjentom z większymi obrażeniami. Przewody przezskórne są umieszczane przez lekarza na plecach lub kończynach podczas zabiegu ambulatoryjnego bez nacięć chirurgicznych lub znieczulenia. Z kolei pojedynczy, przenośny, elektroniczny generator impulsów wyposażony jest w akumulator i pilot zdalnego sterowania z Bluetooth.

- Nasz wynalazek został opracowany z myślą o minimalnej inwazyjności oraz przyjaznym użytkowaniu zarówno pod kątem pacjentów, jak i lekarzy - poinformowała w oświadczeniu założycielka SPR Therapeutics, prezes i dyrektor generalna, Maria Bennett.

Wszystkie komponenty urządzenia są usuwane pod koniec okresu leczenia, w przeciwieństwie do zbliżonych systemów, które wymagają stałych implantów podskórnych. Aktualne badania potwierdziły redukcję bólu po amputacji o co najmniej 50% u 2/3 pacjentów po 8 tygodniach leczenia. Ponadto 4 z 5 pacjentów zgłosiło długotrwałą ulgę w bólu po 12-miesięcznych badaniach.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!