Aktualności

Evelo chce pozyskać 100 mln USD na ludzkie testy drobnoustrojów monoklonalnych

powiększ

04.05.2018

Evelo Biosciences przygotowuje się do przetestowania na ludziach swojej rewolucyjnej terapii - szczepów mikrobiologicznych. Mają one posłużyć do leczenia procesów zapalnych oraz chorób nowotworowych. W tym celu firma planuje pozyskać od inwestorów publicznych 100 mln USD.

Spółka opracowuje doustne preparaty ze szczepami mikrobiologicznymi, które mogą stanowić rewolucję w leczeniu wielu chorób. Evelo dobiera szczepy pod kątem potencjału do interakcji mikroorganizmów z komórkami odpornościowymi gospodarza, znajdującymi się w jelitach. Dzięki temu możliwe będzie regulowanie odpowiedzi immunologicznej organizmu na wielu szlakach. Ponadto wykorzystanie szczepów występujących naturalnie u ludzi ma zapewnić dobrą tolerancję terapii.

Evelo dostało już pozwolenie na rozpoczęcie badań klinicznych preparatu EDP1066 u pacjentów z łagodną lub umiarkowaną łuszczycą oraz atopowym zapaleniem skóry. Jeżeli badania powiodą się, planowane jest również testowanie terapii EDP1815 w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów i choroby zapalnej jelit, a później także EDP1503 ukierunkowanej na raka jelita grubego, czerniaka czy nawroty PD-1. W badaniach klinicznych firma wykorzysta kapsułki, których nie można było przetestować na myszach. Evelo spodziewa się, że szczep bakterii przedostanie się przez tkankę jelita, choć na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze opracowanego schematu dawkowania, który zapewni wystarczającą aktywność immunologiczną.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!