Aktualności

Cięcia w Novartis

powiększ

09.11.2018

Jay Bradner ujawnił, że Novartis zlikwidował jedną piątą swoich programów związanych z lekami. Cięcia mają za zadanie ograniczyć stopień rozbudowania pipeline Novartis oraz wyłączyć terapie, które nie pasują do aktualnej polityki firmy.

Spółka poddała przeglądowi 430 programów leków, audyt przetrwało 340 z nich. Novartis nie udostępnił jeszcze szczegółowych informacji na temat programów, których dotyczy problem.

- Żal w związku z tymi 90 projektami polega na tym, że miały tam miejsce wspaniałe i ambitne badania - powiedział Bradner. - To nie są złe projekty. Wiele z nich ma potencjał, ale albo nie są one rewolucyjne dla pacjentów, albo są źle dostosowane do ambicji biznesowych Novartis - dodał.

Niedawne wyniki Novartis w trzecim kwartale zawierały informacje o programach i działaniach związanych z lekami, ale nic na temat skali cięć opisywanych przez Bradnera.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!