Aktualności

Badania na rynek (poddziałanie 3.2.1)

powiększ

Image courtesy of renjith krishnan at FreeDigitalPhotos.net

22.04.2016

Pod koniec kwietnia Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosi konkurs w ramach poddziałania 3.2.1 Badania na rynek. Celem działania jest podniesienie innowacyjności i konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez zapewnienie środków na realizację wdrożeń projektów badawczych.

Dofinansowanie mają szansę uzyskać projekty inwestycyjne polegające na wdrożeniu wyników prac B+R, których efektem musi być wprowadzenie na rynek nowych bądź znacząco ulepszonych produktów lub usług. Ponadto przedmiotem projektu mogą być eksperymentalne prace rozwojowe oraz doradztwo.

Przewidziano następujące kwoty dofinansowania:
Część badawcza - max. 450 tys. zł.
Część doradcza - max. 500 tys. zł.
Część badawcza, doradcza i inwestycyjna - max. 20 mln zł.
Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu może wynieść 10 mln zł, a maksymalna 50 mln zł.
Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych zarówno na eksperymentalne prace rozwojowe, jak i na doradztwo może wynieść 1 mln zł.

Poziom dofinansowania również jest zróżnicowany. W przypadku części badawczej wyniesie on do 35% dla średnich przedsiębiorców oraz do 45% dla małych przedsiębiorców. Część doradcza może być wsparta maksymalnie w 50%, natomiast poziom dofinansowania części inwestycyjnej będzie określany zgodnie z mapą pomocy regionalnej. Nabór wniosków rozpocznie się 1 czerwca 2016 r. i będzie trwał do 31 sierpnia 2016 roku.

W imieniu naszej spółki zależnej, Startit Corporate Finance, zapraszamy do skorzystania z jej usług w zakresie pozyskiwania funduszy.

 

Źródło: www.poir.parp.pl
Autor ilustracji: renjith krishnan
Źródło ilustracji: FreeDigitalPhotos.net
 
ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!