Aktualności

Akcje Alder Biopharmaceuticals do wzięcia

powiększ

20.07.2017

Farmaceutyczny gigant, Alder Biopharmaceuticals, ponownie oferuje na sprzedaż swoje akcje o wartości 150 mln USD. Pozyskane fundusze mają pomóc w rozwoju nowego leku przeciw migrenie oraz walce z dużymi konkurentami, takimi jak Amgen oraz Eli Lilly.

Alder jest jedną z firm, które produkują leki przeciwmigrenowe CGRF. Do najbliższej konkurencji w tym sektorze rynku można zaliczyć Allergan, Amgen, Eli Lilly oraz koncern Teva. Gigant z Waszyngtonu zamierza wykorzystać pieniądze ze sprzedaży do zakończenia ważnego programu testowego eksperymentalnego leku Eptinezumab (inaczej ALD403) oraz zgłoszenia dokumentacji do zatwierdzenia przez Food and Drug Administration (FDA) w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie firma chce przygotować konkurencyjną ofertę, która pomoże jej znaleźć dla siebie miejsce wśród większych rywali.

Notowania Alder na giełdzie nie są jednak optymistyczne. Najpierw ceny akcji spadły o 28%, a następnie o kolejnych 17%. W efekcie ukształtowały się na poziomie 10 USD, czyli mniej więcej takim, co w 2014 roku. Cena jest daleka od spodziewanych 30 USD, jednak działania firmy dowodzą, że koncern posiada determinację i pomysł na wygospodarowanie dla siebie niszy w sektorze leków przeciwmigrenowych. Lukę ma stanowić schemat dawkowania dożylnego. Konkurencyjne produkty CGPR muszą być stosowane częściej, co pozycjonuje ALD403 jako wygodniejszy w użytkowaniu dla pacjenta.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!