Aktualności

80 mln USD na nową terapię

powiększ

03.10.2018

Morphic Therapeutic otrzymało 80 mln USD na nową terapię. Dotyczy ona doustnych, małocząsteczkowych formulacji związanych z receptorami na powierzchni komórek. W przypadku powodzenia, terapia będzie stosowana do leczenia stanów zapalnych, zwłóknień czy chorób kardiometabolicznych i nowotworów.

Rundę B finansowania współprowadzili Omega Funds i Novo Holdings, spółka macierzysta Novo Nordisk i Novozymes. Wraz z inwestycją, Otello Stampacchia (dyrektor zarządzający Omega Funds) oraz Nilesh Kumar (partner Novo Ventures) dołączyli do zarządu firmy Morphic.

- W ciągu ostatnich dwóch lat osiągnęliśmy wyjątkowy postęp w tworzeniu, jak sądzimy, jedynej na świecie, szeroko zakrojonej terapii wykorzystującej receptory integrynowe - powiedział Praveen Tipirneni, prezes i dyrektor generalny Morphic Therapeutic.

Historycznie rzecz ujmując firmy, które opracowały związki mające na celu zahamowanie aktywności integryny, w rzeczywistości ją stymulowały - receptor integryny ma trzy różne kombinacje, z których jedna jest agonistą, co doprowadziło już do niepowodzenia kilku doustnych kandydatów na tego typu leki. Teraz kierownik naukowy Tim Springer i zespół Morphic sądzą, że odkryli sposób na stworzenie odpowiedniego preparatu, który w odróżnieniu od wcześniejszych ? działa.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!