Aktualności

Nowa terapia genowa wyleczy serce

25.07.2019

Naukowcy ze szpitala dziecięcego w Bostonie opracowali nową metodę terapii genowej. Może zostać wykorzystana nie tylko w przypadku dziedzicznej postaci zaburzeń rytmu serca, ale także w leczeniu chorób serca, charakteryzujących się nieregularną pracą.

czytaj więcej
Znaczniki kontrolujące geny mogą pomóc w nowoczesnych terapiach

16.07.2019

Pomysł, że znaczniki chemiczne na genach mogą wpływać na ekspresję bez zmiany sekwencji DNA, jest zaskakujący. Tzw. epigenetyka RNA jest jednak kluczowa dla ekspresji genów oraz rozwoju chorób. Dziś potrafimy wykorzystać tą wiedzę.

czytaj więcej
Francja zaskakuje poglądami

08.07.2019

Francja, czyli kolebka powstania najszybszego samolotu pasażerskiego świata, przeszczepu twarzy i pierwszej izolacji HIV, jest nieufna wobec szczepionek i ekonomicznej wartości nauki. W sondzie dotyczącej globalnego badania opinii publicznej wzięło udział ponad 140 krajów. Francja okazała ...

czytaj więcej
Sztuczna inteligencja jest gotowa do zrewolucjonizowania opieki medycznej

25.06.2019

Centra badawcze ciągle opracowują nowe algorytmy sztucznej inteligencji (AI), które mają wspierać medycynę. Można już w ten sposób diagnozować zapalenie płuc i nie tylko.

czytaj więcej

« 12 ... »

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!