Aktualności

U rekinów i wielbłądów odkryto ciekawe przeciwciała

powiększ

01.06.2018

W Instytucie Technologii Morskich i Środowiskowych Inner Harbor w Baltimore na terenie stanu Maryland co kilka tygodni pobierana jest krew z żyły ogonowej rekinów. Jest niezbędna do dalszych badań, ponieważ okazało się, że zawarte w niej miniaturowe przeciwciała mogą doprowadzić do powstania leków na raka i wielu innych chorób.

Podobne przeciwciała znaleziono również u wielbłądów i lam. Ich krew także wykorzystywana jest do dalszych badań. O istnieniu wspomnianych, miniaturowych przeciwciał wiadomo od lat 80-tych ubiegłego wieku, jednak dopiero po 2012 roku rozwinęła się wiedza na ich temat oraz możliwości badawcze. Dziś przez niektórych uczonych nazywane są nanociałami i potrafią wnikać w głąb tkanek, do miejsc niedostępnych dla zwykłych przeciwciał.

- Jako biochemik uważam, że te cząsteczki są niezwykle przydatne - mówi Hidde Ploegh z Boston Children's Hospital. Badacz wykorzystuje przeciwciała do neutralizowania wirusów roślinnych oraz znakowania komórek nowotworowych. Podobne nanociała pochodzące od lamy zdobyły niedawno nagrodę nobla i zostaną użyte w leczeniu tocznia, infekcji płuc i raka. Prawdopodobnie otworzą drogę nowym generacjom leków.

Źródło: sciencemag.org

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!