Aktualności

Sztuczna inteligencja pomoże wyleczyć autyzm

powiększ

29.06.2018

Dzieci chore na autyzm zazwyczaj mają problem z rozpoznawaniem stanów emocjonalnych innych ludzi. Popularność zdobywają roboty, które poprzez sztuczną inteligencję oraz uczenie maszynowe potrafią demonstrować emocje i angażować chore dzieci.

Zaburzenia ze spektrum autyzmu utrudniają rozpoznawanie szczęśliwej twarzy od smutnej lub przestraszonej. Okazuje się jednak, że odpowiednią terapię może wspomóc nowoczesna technologia z dziedziny IT. Naukowcy z MIT Media Lab opracowali spersonalizowany system uczenia maszynowego z elementami sztucznej inteligencji, który pomaga robotom szacować zainteresowanie i zaangażowanie dzieci podczas leczenia, a następnie inicjować odpowiednie interakcje.

- Długoterminowym celem nie jest tworzenie robotów, które zastąpią terapeutów, ale pozyskanie kluczowych informacji, które terapeuci będą mogli wykorzystać do personalizacji leczenia, a także bardziej angażującej i naturalnej interakcji między robotami a dziećmi z autyzmem - wyjaśnia Oggi Rudovic z Media Lab.

Większość dzieci uczestniczących w badaniu zareagowało na robota i traktowało go nie tylko jako zabawkę, ale odnosiło się do niego z szacunkiem porównywalnym do zwykłego człowieka. Zaangażowanie autystycznego dziecka choćby przez kilka sekund jest dużym wyzwaniem, sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe mogą okazać się przyszłością w tego typu terapiach.

Źródło: sciencedaily.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!