Aktualności

Powstały mikroroboty dostarczające leki do ciała

powiększ

30.04.2019

Małe roje robotów dostarczających leki w głąb ciała są marzeniem naukowców i twórców Science-Fiction. Istnieją już prototypy, ale nie sprawdzają się z powodu źle działającej komunikacji bezprzewodowej. Aż do teraz.

Naukowcy opracowali właśnie roboty o długości 1mm, które mogą wspólnie tworzyć różne kształty. Dzięki temu są w stanie chwytać czy pełzać wykorzystując specjalne magnesy jako aparaturę sterującą. Wcześniejsze wersje były mało elastyczne, ale badacze osadzili cząsteczki magnesów neodymowych w bardziej giętkich materiałach i nauczyli się odwracać biegunowość magnesów w wybranych sekcjach. Dzięki temu powstały boty zdolne do wykonywania ruchów 3D.

Odkrycie jest bardzo przyszłościowe, ale wymaga jeszcze zastąpienia toksycznego dla człowieka neodymu, np. żelazem. To rodzi jednak problem wykorzystania znacznie silniejszych magnesów do manipulowania botami, które mogłyby pomóc w zabiegach chirurgicznych, transporcie leków, a także zastosowania pozamedycznych, choćby obsługi fabryk. Pomimo swojego zaawansowania, wynalezione mikroroboty są tanie i łatwe w utylizacji.

Źrodło: Sciencemag

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!