Aktualności

Metoda CRISPR zidentyfikowała gen zwalczający wirus Zika

powiększ

09.10.2018

System edycji genów CRISPR jest szeroko stosowany jako narzędzie do przesiewowego badania genomu. Naukowcy z Southwestern Medical Center w University of Texas donoszą, że z powodzeniem wykorzystali CRISPR, aby wskazać gen, który pomaga komórkom ludzkim przeciwdziałać infekcjom wywołanym przez flawiwirusy, takie jak Zika.

Udało się to osiągnąć poprzez "wybicie" każdego genu z osobna, a następnie badając, w jaki sposób komórki reagują na infekcję flawiwirusową. Gen IFI6 dał o sobie znać jako silny inhibitor, co zespół ogłosił w czasopiśmie Nature Microbiology. Komórki z genem IFI6 wykazały hamowanie żółtej febry, dengi, wirusów Zika i choroby Zachodniego Nilu.

- Wykorzystaliśmy ludzkie komórki wątroby i wyodrębniliśmy każdy gen w genomie, razem około 19 000. Następnie stymulowaliśmy komórki interferonem, wiedząc, że taka stymulacja normalnie umożliwiłaby zaognienie infekcji wirusowej - wyjaśnia John Schoggins, profesor mikrobiologii i lider zespołu w wydaniu.

Naukowcy mają nadzieję, że ich badania mogą posłużyć jako podstawa do opracowania terapii przeciwko flawiwirusom.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!