Aktualności

Kombinacja przeciwciał kontroluje HIV jak leki

powiększ

28.09.2018

Terapia antyretrowirusowa (ART) to standard leczenia HIV. Niestety pacjenci muszą codziennie przyjmować leki, co jest trudne do przestrzegania w trwającej całe życie bitwie. Naukowcy z Uniwersytetu Rockefellera sugerują, że agregacja przeciwciał HIV może utrzymywać wirusa w ryzach przez całe miesiące, potencjalnie odciążając pacjentów koniecznością przyjmowania leków.

W badaniu fazy 1b naukowcy połączyli dwa przeciwciała neutralizujące w szerokim zakresie (bNAbs), nazwane 3BNC117 i 10-1074. Znaleziono je u ludzi, których organizm skutecznie zwalcza HIV bez pomocy leków. Przeciwciała kierują białka na powierzchnię wirusa HIV, tak aby układ odpornościowy organizmu mógł wyszukiwać i niszczyć wirusa. Uczestnicy badania zaprzestali przyjmowania leków przeciwretrowirusowych i otrzymali trzy infuzje bNAbs w odstępie trzech tygodni. U dziewięciu osób, leczenie tłumiło aktywność wirusa przez medianę 21 tygodni lub 15 tygodni po ostatnim wstrzyknięciu.

- Te dwa przeciwciała nie będą działać u wszystkich - stwierdziła w swoim oświadczeniu współprowadząca badania Marina Caskey - Ale jeśli zaczniemy łączyć tę terapię z innymi przeciwciałami lub z lekami przeciwretrowirusowymi, leczenie może być skuteczne u bardzo dużej liczby osób. Ma to szansę wpłynąć na przyszłe badania i całkowite odstawienie typowych leków, zażywanych codziennie.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!