Aktualności

Innowacyjny lek przeciwbólowy coraz bliżej

powiększ

26.11.2018

Wyniki badań z fazy 3 udowadniają, że Pfizer i Eli Lilly zbliżyli się do uzyskania tanezumabu blokującego czynnik wzrostu nerwów (NGF) na etapie segregacji, jako alternatywy dla opioidów, stosowanych z powodu przewlekłego bólu.

Partnerzy opisali wyniki badań jeszcze w lecie, ale teraz ujawnili szczegóły. Wynalezione przeciwciało sprawdza się podczas leczenia u pacjentów z zapaleniem kości i stawów, kolan oraz biodra, którzy walczą z opanowaniem bólu opioidami lub niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi .

Kolejne etapy badań mają się ukazać w pierwszej połowie 2019 roku. Będą dotyczyć przewlekłego bólu krzyża i bólu nowotworowego. Pfizer i Lilly muszą działać szybko, jeśli chcą utrzymać atrakcyjność tanezumabu, ponieważ badania przechodzi również konkurencyjna terapia, bloker fasinumab. Jeśli spółki odniosą sukces, mogą liczyć na zysk z wielomiliardowego rynku leków przeciwbólowych, które zapewniają silne łagodzenie bólu bez ryzyka skutków ubocznych i uzależnień związanych z lekami opioidowymi, szczególnie w kontekście obecnej epidemii uzależnień.

Źródło: fiercebiotech.com

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Czekamy na kontakt z Państwa strony.

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!