Aktualności

Przez żołądek do autyzmu

10.06.2019

Geny są priorytetowym czynnikiem ryzyka zachorowania na autyzm. Najnowsze badania dowodzą jednak, że autyzm mogą wywoływać również bakterie jelitowe.

czytaj więcej
Odkryto mikroby rozkładające plastik

31.05.2019

Tworzywo sztuczne stanowi prawie 70% wszystkich odpadów oceanicznych, narażając niezliczone gatunki wodne na wyginięcie. Pojawiła się jednak iskierka nadziei. Naukowcy odkryli, że mikroby morskie pożerają plastik, powodując, że oceaniczne śmieci ulegają rozkładowi.

czytaj więcej
Ewolucja wskrzesza do życia ptaka na jednej z wysp

21.05.2019

Chruścielowiec białogardły (łac. Dryolimnas cuvieri) z podgatunku aldabranus jest charakterystyczny dla atolu Aldabra w okolicach Seszeli. W całości wyginął, ale dzięki ewolucji odrodził się tam ponownie.

czytaj więcej
Powstały mikroroboty dostarczające leki do ciała

30.04.2019

Małe roje robotów dostarczających leki w głąb ciała są marzeniem naukowców i twórców Science-Fiction. Istnieją już prototypy, ale nie sprawdzają się z powodu źle działającej komunikacji bezprzewodowej. Aż do teraz.

czytaj więcej

« 123 ... »

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2020 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!