Aktualności

Tzw. "śmieciowe DNA" może pomóc przetrwać stres środowiskowy

21.01.2019

Podobnie jak niepotrzebne sceny w filmie, niektóre sekwencje w naszych genach trafiają na stracenie, a komórki nie wykorzystują ich do tworzenia białek. Mimo tego dwa badania wykazały, że niekodujące segmenty, zwane intronami, pomagają drożdżom przetrwać w trudnych momentach życia ...

czytaj więcej
Szokujące wykorzystanie edycji genów

19.12.2018

W przededniu międzynarodowego szczytu poświęconego edycji genomu, chiński badacz Jiankui z Southern University of Science and Technology w Shenzhen zaszokował wielu, twierdząc, że zmienił genomy bliźniaczek. Zmiana miała na celu uczynienie komórek dziecka odpornymi na infekcje HIV.

czytaj więcej
Komórki mózgu zmieniają swoje DNA wywołując chorobę Alzheimera

04.12.2018

W przeciwieństwie do większości komórek w naszym ciele, neurony w mózgu są w stanie „wymieszać” swoje geny – takiego odkrycia dokonali naukowcy w badaniu Landmark. Zmiany mogą zróżnicować białka w mózgu, ale co sprzyja chorobie Alzheimera.

czytaj więcej
Innowacyjny lek przeciwbólowy coraz bliżej

26.11.2018

Wyniki badań z fazy 3 udowadniają, że Pfizer i Eli Lilly zbliżyli się do uzyskania tanezumabu blokującego czynnik wzrostu nerwów (NGF) na etapie segregacji, jako alternatywy dla opioidów, stosowanych z powodu przewlekłego bólu.

czytaj więcej

« 12 ... »

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2019 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!