Aktualności

Ratunek dla psów z dystrofią mięśniową Duchenne'a (DMD)

13.09.2018

Dr Eric Olson, założyciel Exonics Therapeutics i dyrektor Hamon Centre for Regenerative Science and Medicine UT Southwestern, pracuje od kilku lat nad zastosowaniem edycji genu CRISPR do leczenia dystrofii mięśniowej Duchenne'a (DMD). Teraz jest o krok bliżej osiągnięcia tego celu.

czytaj więcej
Początek edycji genów u ludzi

05.09.2018

CRISPR Therapeutics i Vertex Pharmaceuticals są pierwszymi firmami, które przeprowadzą ludzką próbę technologii edycji genów. Badanie odbędzie się w Niemczech i przetestuje terapię genową u pacjentów z beta-talasemią.

czytaj więcej
Dwa białka są obiecujące w leczeniu otyłości

24.08.2018

Właśnie klaruje się nowy cel terapii otyłości – enzym MP-2, z którym powiązane są dwa białka. Blokuje sygnalizację leptyny, która w normalnych powstrzymuje ludzi od spożywania zbyt dużej ilości posiłków. Odkrycie ma dużą szansę na udaną komercjalizację w późniejszym czasie.

czytaj więcej
Problem z uprawą roślin modyfikowanych metodą CRISPR

07.08.2018

Nadzieje na łatwiejszą drogę regulacyjną dla inżynierii genetycznej w europejskim rolnictwie zostały rozwiane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W bacznie obserwowanej sprawie sąd orzekł, że rośliny modyfikowane za pomocą nowych technik edycji genów, które nie obejmują ...

czytaj więcej

« 12 ... »

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!