Aktualności

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów łatwiejsze dzięki nanonośnikowi

26.12.2018

Zespół naukowców z Massachusetts Institute of Technology zaprojektował materiał, który mógłby pomóc lekom wniknąć głębiej w tkanki wytwarzające chrząstki. Badania przeprowadzone na zwierzętach są obiecujące.

czytaj więcej
Szokujące wykorzystanie edycji genów

19.12.2018

W przededniu międzynarodowego szczytu poświęconego edycji genomu, chiński badacz Jiankui z Southern University of Science and Technology w Shenzhen zaszokował wielu, twierdząc, że zmienił genomy bliźniaczek. Zmiana miała na celu uczynienie komórek dziecka odpornymi na infekcje HIV.

czytaj więcej
Nowy lek przeciw schizofrenii coraz bliżej

11.12.2018

Lek na schizofrenię firmy Alkermes przeszedł fazę 3 badań, przez co oficjalnie zostanie przedłożony FDA w połowie 2019 roku. Pacjenci wolniej przybierali na wadze w stosunku do olanzapiny, środka przeciwpsychotycznego, na którym została oparta nowa terapia.

czytaj więcej
Komórki mózgu zmieniają swoje DNA wywołując chorobę Alzheimera

04.12.2018

W przeciwieństwie do większości komórek w naszym ciele, neurony w mózgu są w stanie „wymieszać” swoje geny – takiego odkrycia dokonali naukowcy w badaniu Landmark. Zmiany mogą zróżnicować białka w mózgu, ale co sprzyja chorobie Alzheimera.

czytaj więcej

« 12 ... »

Firma

Tel.: +48 71 725 34 10
e-mail: office@startitfund.pl

Adres siedziby
ul. E. Kwiatkowskiego 4, 52-326 Wrocław

© 2018 - Grupa Kapitałowa Startit Fund | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!