Aktualności

Nowa terapia przeciwciałami coraz bliżej

15.08.2018

HiFiBiO Therapeutics podpisało umowę z japońską Big Pharma i branżowym przyjacielem, firmą Takeda, aby opracować terapie przeciwciałami dla różnych chorób przewodu pokarmowego, nowotworów i innych zaburzeń.

czytaj więcej
Problem z uprawą roślin modyfikowanych metodą CRISPR

07.08.2018

Nadzieje na łatwiejszą drogę regulacyjną dla inżynierii genetycznej w europejskim rolnictwie zostały rozwiane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W bacznie obserwowanej sprawie sąd orzekł, że rośliny modyfikowane za pomocą nowych technik edycji genów, które nie obejmują ...

czytaj więcej
PTC przeznacza 200 mln USD na przejęcie Agilis

03.08.2018

PTC Therapeutics zapłaci 200 mln USD za przejęcie Agilis Biotherapeutics. Umowa da PTC prawo własności do terapii genowej dotyczącej rzadkiego niedoboru AADC w chorobie związanej z neuroprzekaźnikami.

czytaj więcej
Przeprogramowane komórki macierzyste zostaną użyte do leczenia choroby Parkinson

01.08.2018

Naukowcy z Japonii ogłosili rozpoczęcie próby klinicznej w leczeniu choroby Parkinsona materiałem neurologicznym pochodzącym z indukowanych komórek pluripotencjalnych macierzystych (iPS).

czytaj więcej

« 12 ... »

Ważne: niniejsza strona używa plików cookies. Korzystając dalej z serwisu, wyrażają Państwo zgodę na warunki Polityki prywatności i Plików cookies spółki Startit Fund Sp. z o.o.
Dołącz do nas!