Aktualności

Nowy pomysł na leczenie hemofilii B

09.05.2018

Narzędzie do edycji genów CRISPR w najbliższym czasie będzie mogło pomóc chorym na hemofilię B. Okazało się bowiem, że przeszczep komórek wątroby zmodyfikowanych tą metodą może zastąpić rutynowe przyjmowanie zastrzyków przez osoby chore.

czytaj więcej
Bakterie znalazły sposób na skuteczną kolonizację jelit

09.05.2018

Przeciwciała są jednym z najbardziej skutecznych mechanizmów obronnych organizmu przeciwko patogenom. Jednak jedno z tych białek pomaga niektórym bakteriom w trwałej kolonizacji jelit, co ma wpływ na zdrowie.

czytaj więcej
Evelo chce pozyskać 100 mln USD na ludzkie testy drobnoustrojów monoklonalnych

04.05.2018

Evelo Biosciences przygotowuje się do przetestowania na ludziach swojej rewolucyjnej terapii – szczepów mikrobiologicznych. Mają one posłużyć do leczenia procesów zapalnych oraz chorób nowotworowych. W tym celu firma planuje pozyskać od inwestorów publicznych 100 mln USD.

czytaj więcej
Mitochondrialne DNA odgrywa rolę w przerzutach nowotworowych

27.04.2018

Ostatnie eksperymenty na myszach zobrazowały, że mitochondria, zarówno w obrębie guza nowotworowego jak i poza nim, wpływają na stymulację lub hamowanie rozprzestrzeniania się raka. Wszystko zależy od ich pochodzenia.

czytaj więcej

« 12 ... »

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Dołącz do nas!